RIJSWIJK SPEELT

[19 november 2010] - Door mw. W. van Kooten, Teamleider 2e fase HAVO/VWO -

Op vrijdag 29 oktober werd de dag die in het kader stond van “RIJSWIJK SPEELT”, op bijzondere wijze in het Rijswijks Lyceum geopend door de burgemeester van Rijswijk, mevrouw Ineke van der Wel, en de wethouder van Onderwijs, de heer Jos Bolten. In twee halve cirkels werd de openingszin van het evenement doorgefluisterd naar de burgemeester en wethouder. Het bleek dat goed luisteren en doorvertellen altijd weer moeilijk is.

Na de officiële opening speelden leerlingen van 4 vwo van het Rijswijks Lyceum samen met ambtenaren van de Gemeente Rijswijk een alternatief spel: “RIJSWIJK SPEELT”. VluchtelingenWerk Rijswijk won met het idee voor dit spel een “lammetje” van de Lenteprijs 2010 – een initiatief van Fonds 1818 en AD Haagsche Courant. Thema van de Lenteprijs dit jaar was 'Aan de praat'.

In “RIJSWIJK SPEELT” speelden de leerlingen met de ambtenaren het spel ‘EmoPower’ waarbij ze aan de hand van vragen met elkaar in gesprek gingen. Cliënten van VluchtelingenWerk Rijswijk verzorgden het drinken en de lekkere hapjes. Tijdens deze gezellige bijeenkomst ontstond er meer begrip voor elkaars verschillende culturen en achtergronden.

Bekijk de foto's!

Print